Jadwiga Gieniusz poleca…

Cornelia Funke: „Atramentowy Świat”

Seria ta składa się z trzech części: Serca, Krwi i Śmierci. Wszystkie tomy opowiadają o mocy i magii książki. Bohaterowie – Mo i jego córka Meggi mają dość niezwykły i rzadki dar – potrafią wyczytać z powieści postacie które trafiają do realnego świata. Matka Meggi – Resa zniknęła w momencie, gdy Mo wyczytał połykacza ognia - Smolipalucha. Cała książka opowiada o niebezpiecznych, ale też niesamowitych przygodach ojca i córki. Zostają porwani. Nieraz grozi im śmierć. Lecz na koniec spotykają ich też dobre rzeczy; Meggi odzyskała matkę, zdobyła miłość arabskiego chłopca (z powieści tysiąca i jednej nocy) i uratowała świat razem z Mo. Niezwykła historia łącząca w sobie wiele stylów powieści. Znajdziemy w niej kryminał, przygodę, fantastykę i romantyzm. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Szukaj...

Warto przeczytać


Czy wiesz że...

  • Najpopularniejszą książką na świecie jest Biblia. Dotychczas wydano ponad 2,5 miliarda jej egzemplarzy. Została przetłumaczona na prawie wszystkie języki.